Jak zmienić swoją sylwetkę? Kilka wskazówek

Jak zmienić swoją sylwetkę? Kilka wskazówek

Zapewne jesteś tutaj ponieważ chcesz zmienić swoją sylwetkę! Dzisiaj opisze Ci podstawowe informacje jakie musisz wiedzieć kiedy zaczniesz swoją metamorfozę.

 

  1. Pilnuj swoich makro składników.

Najprościej mówiąc pilnuj abyś miał/ła zbilansowany jadłospis oraz odpowiednią ilość Białka, Węglowodanów oraz Tłuszczy. Pamiętaj, że zależnie od celu Twój rozkład poszczególnych składników powinien być różny.

  1. Bądź konsekwenty/na nawet gdy coś nie idzie po Twojej myśli.

Wiele osób jeśli zje coś niezdrowego będąc na diecie od razu odpuszcza bo” nie udało się”. Musisz wiedzieć, że każdy KAŻDY nawet najlepszy sportowiec zjada czasami niezdrowe produkty. Nie ma w tym nic złego o ile jest to sporadyczne a najlepiej jeśli potrafimy wliczyć to w dzienne zapotrzebowanie kaloryczne odejmując coś z innego zaplanowanego posiłku.

 

  1. Trening siłowy czy Cardio?

Trening siłowy jest znacznie lepszy niż wspomniane Cardio. Ilość kalorii, która spalisz na treningu może być większa niż podczas typowej sesji biegowej czy treningu fitness. Zaczniesz budować siłę czyli podstawową zdolność biologiczną bez, której rozwój sylwetki nie jest możliwy. Dobrze ułożony plan treningowy pod Twoje cele to podstawa.

 

  1. Monitoruj efekty.

Jest to bardzo ważny punkt. Musisz wiedzieć jak zmienia się Twoje ciało aby wdrażać  zmiany. Pamiętaj, że tylko w  ten sposób unikniesz wątpliwości co do skuteczności metody jakiej używasz. Proponuję Ci abyś co 1miesiąc wykonał zdjęcia sylwetki(przód,bok, tył). Zmierzył swoje ciało oraz dokonał pomiaru wagi i tkanki tłuszczowej.

 

  1. Daj sobie czas.

Cierpliwość to często cecha zapomniana. Z doświadczenia wiem, że osoby którym pomagam mają z tym problem. To co jest najważniejsze to to, że dzięki moim sposobom już po 3 tygodniach widzisz pierwsze rezultaty, które strasznie motywują do dalszego działania!

 

Powyższe punkty to solidne podstawy. Trzymając się tych wskazówek możesz zacząć zmieniać swoją sylwetkę. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, czujesz, że chcesz od razu iść mocno do przodu. Poznawać nowe techniki ćwiczeń czy modele żywieniowe. Wtedy zapraszam do kontaktu w celu zmaksymalizowania Twoich efektów. Trzymam za Ciebie kciuki!

 

Tyle na dzisiaj- Pozdrawiam Wasz Trener Personalny Katowice.