Jak zacząć ćwiczyć na siłowni?

Jak zacząć ćwiczyć na siłowni?

Patrzysz w lustro i nie widzisz już tak jędrnej figury jak kiedyś? Postanawiasz, że zaczniesz chodzić na siłownię? Pewnie jeszcze nie wiesz co będziesz tam robić i wcale się nie dziwię bo wiele na “siłowniach” się zmieniło.

Wybór klubu to pierwszy problem jaki Cię spotka. Weź pod uwagę takie aspekty jak; ilość nowoczesnych urządzeń, ilość stref do różnego rodzaju treningu, sposób płatności, dostępność godzinową klubu czy dostępne przekąski po treningowe. Pamiętaj, że kluczowym czynnikiem jest zwykle lokalizacja, ilość miejsc parkingowych czy dostępność Twojego Trenera Personalnego!

Coraz mniej klubów oferuje pomoc instruktorów w zakresie nauki obsługi maszyn treningowych czy pokazania i korekty ćwiczeń. Jeśli jesteś kompletnie zielony bądź czujesz, że potrzebujesz większej wiedzy i lepszych efektów treningowych- zdecydowanie musisz znaleźć dobrego trenera personalnego. W sumie tutaj mogę polecić siebie!:)

Określenie celu to najważniejsza rzecz. Oczekujesz poprawy samopoczucia, zrzucenia kilku zbędnych kilogramów a może nabrania masy mięśniowej?Mając jasno określony cel i postanowiony czas na jego realizację pracujemy wydajniej i skrupulatniej.

Pierwsze treningi to zdecydowanie nauka podstawowej techniki jak i wstępne przygotowanie Twoich stawów i mięśni do cięższych treningów. W tym okresie to co wydaje się łatwe, okaże się bardzo ciężkie! Najważniejsze to nie zniechęcać się do aktywności fizycznej. Z każdym dniem, będzie tylko lepiej!

TRENUJ Z GŁOWĄ! Pamiętaj, że nie tylko ilość nałożonego obciążenia decyduje o pracy Twoich mięśni. Na początku przygody zdecydowanie lepiej będzie zwiększyć ilość powtórzeń niż prześcigać się z doświadczonymi osobami z ilością kilogramów na sztandze.

Jak często trenować? Zacznij od trzech jednostek w tygodniu po około 60 minut. Pamiętaj o rozgrzewce, która ma za zadanie podnieść tętno i przygotować Twój organizm do wzmożonej pracy. Zdecydowanie na początku sprawdzi się trening całego ciała. BARDZO popularny system treningowy potocznie nazywany FBW-Full Body Workout.

Najważniejsze porady:

  • ćwicz sumiennie,
  • zadbaj o zdrowe nawyki żywieniowe, bez nich nawet najlepszy trening na da Ci oczekiwanych rezultatów,
  • lepszy krótki trening niż żaden,
  • nie szukaj wymówek,
  • nie poddawaj się już na początku drogi,
  • zaakceptuj własne wzloty i upadki,
  • każdy kiedyś zaczynał, nawet Ci najwięksi,
  • ZACZNIJ DZIAŁAĆ i RUSZAJ DO KLUBU!