Monitorowanie postępów treningowych okiem trenera personalnego z Katowic

Monitorowanie postępów treningowych okiem trenera personalnego z Katowic

Niezależnie od tego czy trenujesz z trenerem personalnym czy samemu, musisz mieć sposób aby sprawdzać czy to co robisz daje zamierzone efekty. Dlatego dzisiaj będzie trochę o tym jak łatwo notować progres bądź zauważyć jego brak.

Jeżeli jesteś osobą, która ma pojęcie co chce osiągnąć i wie jak to zrobić polecam Ci takie “domowe” sposoby na sprawdzanie postępu treningowego:

  1. Zdjęcia z odpowiedniej odległości z trzech różnych stron (przód,bok, tył). Powtarzane co 4-6 tygodni. Najlepiej na czczo zaraz po przebudzeniu. Pamiętaj, o dobrym oświetleniu podczas ich wykonywania.
  2. Pomiary antropometryczne czyli centymetrem/metrem krawieckim. Zmierz obwód: bicepsa, klatki piersiowej, pasa, bioder oraz uda.
  3. Zważ się w domowym zaciszu. Pamiętaj aby również wykonywać tę czynność na czczo jak każdą z powyższych.

Na jakie udogodnienia możesz liczyć będąc prowadzonym przez profesjonalnego trenera personalnego? Oczywiście powyższe metody są bazą wyjściową jednak dodatkowo praktykuje jeszcze:

  1. Analizę składu ciała na specjalnej wadze o nazwie ‘Tanita”. Dzięki temu znam takie podstawowe parametry jak: ogólną masę ciała, ilość tkanki tłuszczowej, ilość tkanki mięśniowej, zawartość wody, PPM- czyli podstawową przemianę materii i szereg innych przydatnych informacji.
  2. Dodatkowo sprawdzam poziom tkanki tłuszczowej za pomocą elektrycznego miernika tkanki tłuszczowej bądź suwmiarki do tego celu przeznaczonej. Sprawdzamy “grubość” fałd skórnych w trzech specjalnie do tego wybranych miejscach. Po całym procesie poznajemy swój faktyczny stan tkanki tłuszczowej w organizmie.
  3. Ocena sylwetki, czyli obiektywna porada wyznaczająca kierunek planu treningowego oraz rozkładu makro i mikro składników w jadłospisie tak abyś miał/a jak najszybciej widoczne rezultaty.

 

Jak widzisz metod jest kilka. Polecam wybrać przynajmniej dwie i starać się sprawdzać efektywność swoich ćwiczeń.

 

Tyle na dzisiaj- Pozdrawiam Wasz Trener Personalny Katowice.